Ten rodzaj terapii skierowany jest do tych osób, które przebywają w naszym ośrodku przez minimum miesiąc (rekomendujemy trzy miesiące), a jednocześnie nie rezygnują z pracy zawodowej. Pacjenci przebywają w ośrodku i uczestniczą popołudniami w terapii indywidualnej i grupowej oraz w życiu naszej społeczności terapeutycznej. Każdego dnia otrzymują przepustkę na czas pracy i wracają na noc do Ośrodka. Ta forma terapii daje im możliwość kontynuacji pracy, stałej konsultacji terapeutycznej i sposobność godzenia terapii w Ośrodku z życiem „na zewnątrz” poza ośrodkiem.
Ten model terapeutyczny szczególnie jest dedykowany osobom uzależnionym wysokofunkcjonującym, pracującym, którzy nie mogą sobie pozwolić na urlop czy pracę zdalną oraz dla osób, które po terapii stacjonarnej nie są gotowe do samodzielnego życia poza ośrodkiem. W ostatnim przypadku jest to forma zabezpieczenia uczestnika terapii przed sytuacjami wyzwalającymi oraz oraz zabezpieczenie abstynencji podczas wieczorów.
W wielu sytuacjach pacjent potrafi godzić pracę zawodową z pracą terapeutyczną odstawiając szkodliwe substancje lub inne destrukcyjne uzależnienie behawioralne. Dla tych osób terapia półstacjonarna może stanowić skuteczne rozwiązanie problemu.